Pagina 1 van 1

vogels exporteren

Geplaatst: 21 dec 2014, 10:51
door monileger
Ha forum leden,

Ik zag vandaag een bericht op vogelmarktplaats.nl staan met de vraag softbills te exporteren naar Canada. Mag dat wel? Want waarom zou er anders niet meer geïmporteerd mogen worden.

Mogen wij ook vogels over laten komen uit bijvoorbeeld Thailand die al gevangen zijn of Amerika?

Omdat het in Thailand zo goedkoop is zou dat een goed idee zijn om wat nieuwe bloed lijnen hierheen te halen.

Groet monileger

Re: vogels exporteren

Geplaatst: 21 dec 2014, 13:32
door RobS
Er zal verschil zijn tussen aantoonbaar gekweekte en in het wild gevangen vogels.

Re: vogels exporteren

Geplaatst: 21 dec 2014, 22:55
door RobS
Ik heb maar eens gegoogeld, met Canada schijnen wij een overeenkomst te hebben waardoor dat mogelijk is.
Met landen buiten de EU waarmee niet zo'n overeenkomst bestaat, kun je het vergeten als particulier.
Enkel tussen dierentuinen schijnt er wat mogelijk te zijn.

Groetjes, Rob.

Re: vogels exporteren

Geplaatst: 22 dec 2014, 10:03
door monileger
Hallo

Leuk dat je het hebt uitgezocht. Bedankt voor je antwoord.

Groet monileger

Re: vogels exporteren

Geplaatst: 25 dec 2014, 14:32
door fazant
Hoe gaat dat in zn werk dan?
Is dat interesant voor particulieren?

Re: vogels exporteren

Geplaatst: 25 dec 2014, 20:24
door Vagabunda
Verschil tussen exporteren (wat nog massaal gedaan wordt en volkomen legaal is) en inporteren, wat kan, maar met heel wat regels, papierwek en in heel beperkte mate.

Re: vogels exporteren

Geplaatst: 09 jan 2015, 15:08
door rickvgro
Het exporteren is geen probleem als de vogels maar aan de juiste veterinaire eisen voldoen en er de juiste documenten bijzitten bv. export CITES. Importeren van buiten de EU is wel een probleem. Voor een particulier is het importeren van buiten de EU onbegonnen werk. In principe is er een "5 vogel-regeling". Dat wil zeggen dat je per persoon 5 vogels mee mag nemen... Echter moeten de vogels al dan in jouw bezit zijn. Er werd veel misbruik gemaakt van deze regeling dus die wordt eigenlijk niet meer geaccpteerd. Er werden bv. reizen naar Zuid-Amerika aangeboden. De reis werd betaald, maar je moest alleen "even" 5 hyacintara's mee terugnemen... Tevens accepteren de meeste airlines en de NVWA deze regelgeving niet en worden de vogels dus in beslag genomen en belanden bij Avifauna of Stichting AAP.